مهمترین مشخصات یاتاقان لندرور

شاتون
3 نشانه خرابی شاتون لندرور
دسامبر 2, 2019
قطعات یدکی
خرید لوازم یدکی موتوری جیپ
آوریل 22, 2020

مهمترین مشخصات یاتاقان لندرور

لندرور

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی مهمترین مشخصات یاتاقان لندرور بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی نشانه های خرابی شاتور لندرور پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

مهمترین مشخصات یاتاقان لندرور چه می باشند؟

یاتاقان لندرور قطعه ی مکانیکی است که از اجزای نورد و فولادی ساخته شده و معمولا بخش درونی و خارجی قاب یاتاقان که برای چرخش یا کارکردهای شفت خطی استفاده می شود، فولادی می باشد.

یاتاقان انواع مختلفی دارد که عبارتند از: بلبرینگ، رولر برینگ، لاینر یا بیرینگ خطی. از این نمونه ها می توان برای غلتاندن بیرینگ ها و یا یاتاقان خطی استفاده کرد. بالبرینگ یا بلبرینگ غلطک کروی داشته و برای کارکردهای کوچکتر استفاده می شود. درحالیکه رولر بیرینگ از غلطک سیلندری استفاده کرده و برای کارکردهای سنگین و بزرگ کاربرد دارد.

لاینر بیرینگ برای حرکت های خطی با شفت ها استفاده شده و گاهی قابلیت چرخش نیز دارد.

یاتاقان لندرور چگونه کار می کند؟

در این بخش به کارکرد بیرینگ و انواع آنها خواهیم پرداخت.

بالبرینگ

این قطعه ی مکانیکی که از اجزای کروی ساخته شده بین قاب های داخلی و خارجی دایره ای نگه داشته شده است. یاتاقان ها از شفت های مدور محافظت می کنند و اصطکاک بین شفت ها و اجزای مکانیکی بی حرکت را کاهش می دهند. از بالبرینگ ها برای ماشین هایی استفاده می شود که شفت هایی دارند تا از اصطکاک چرخش، بکاهند.

یاتاقان لندرور

بالبیرینگ و رولرها در همه نوع ماشین ها استفاده می شوند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید  نکاتی مهم در مورد واشر کامل لندرور

یاتاقان لندرور مجموعه ای بال های فولادی است که با حلقه ای فلزی به نام قاب یاتاقان، کنار یکدیگر نگاه داشته می شوند. یاتاقان ها به چرخ ها کمکمی کنند تا با سرعت بیشتر و اصطکاک کمتر بچرخند.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص یاتاقان لندرور با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − دو =

با ما در تماس باشید